Kategorie

Panikové kování Idea Base 1-bodové

5 894,00 Kč
Cena bez DPH: 4 871,00 Kč
Výrobce: ISEO Serrature
Kód výrobku: 1974
Dostupnost: skladem
Zeptat se na produkt

Minimálna námaha bez znalosti systému otvárania

Panikové kování se používají na nouzové a únikové východy, sloužící k zajištění bezpečnosti osob v případě nouze nebo ohrožení lidského života. Panikové kování umožňují otevření dveří přiměřeným zatlačením na madlo ve směru úniku (nebo šikmo shora dolů) a to i v případě, že jsou dveře z vnější strany uzamčené.

Panikové kování ISEO se používají na dveřích východů z veřejných budov (škol, úřadů, kin, divadel, nákupních středisek, sportovních hal, hotelů), které navštěvuje vyšší počet lidí. Jsou také vhodné do objektů s dětmi nebo osobami se sníženou pohyblivostí. Osazují se jimi dveře nouzových východů a protipožárních únikových cest, tedy všude, kde je životně důležité najít východ z budovy a umožnit otevření dveří v každém čase tlakem ruky nebo těla na panikový uzávěr z vnitřní strany i bez nutnosti použití klíče nebo jiného předmětu bez jakýchkoliv znalostí použití únikových východů a zařízení.

Vyznačují se lehkou motáží na jednokřídlé i dvoukřídlé, obecné i protipožární dveře, jako i na dveře z úzkých profilů. Výhodou je nízká uvolňovací síla, dlouhá životnost a odolnost proti korozi.